KUP
TERAZ

Sposoby na przedłużenie stosunku

18 listopada 2022

Seks to – wbrew temu, co często wmawia nam popkultura – nie całonocny maraton. Oczywiście, to, co daje nam erotyczne spełnienie, jest sprawą w znacznym stopniu indywidualną i jeśli para lubi kilkudziesięciominutowe zbliżenie – jest to jak najbardziej w porządku. Niemniej według badań najwięcej przyjemności daje seks, który trwa od 7 do 13 minut. A co zrobić w sytuacji, gdy stosunek kończy się szybciej? Oto sposoby na przedłużenie stosunku.

Jak przedłużyć stosunek – sposoby

O zbyt krótkim stosunku mówimy na ogół wtedy, gdy trwa mniej niż 1-2 minuty. Rzecz jasna, trzy- czy czterominutowy seks również może nie dawać pełnego spełniania, więc to, kiedy szukać sposobów na przedłużenie stosunku, jest indywidualną sprawą dla każdej pary.

Jeżeli zastanawiasz się, jak przedłużyć stosunek, przede wszystkim przeanalizuj dobrze swój tryb życia. Negatywnie na wytrzymałość organizmu, a więc także na długość stosunku, mogą wpływać takie czynniki jak:

  • nieprawidłowa dieta – pożywienie w dużej mierze odpowiada za ilość testosteronu. Jeśli chcesz czerpać dłuższą przyjemność z seksu, zrezygnuj z alkoholu, tłuszczów nasyconych i cukrów prostych, a zamiast tego postaw na ryby, orzechy, owoce, warzywa i pieczywo pełnoziarniste;
  • styl życia – im mniej się ruszasz, tym mniej wytrzymały jest Twój organizm. Dlatego zadbaj o regularne wizyty na siłowni lub jogging – zwłaszcza wtedy, gdy dużo czasu spędzasz przed komputerem.

Istnieją również specjalne techniki seksualne, które mają opóźnić ejakulację. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku osób niedoświadczonych i młodych, u których buzują hormony, co sprzyjają szybkiemu podnieceniu. Należy tu przede wszystkim wskazać na pochodzącą z dalekiego wschodu technikę 9 pchnięć. Polega ona na wykonywaniu na początku dziewięciu pchnięć płytkich i jednego głębokiego, a następnie w stosunku 8:2, 7:3 i tak dalej, aż dochodzi się do jednego pchnięcia płytkiego i dziewięciu głębokich. Można też wypróbować technikę start-stop, przy której mężczyzna czujący zbliżający się wytrysk wysuwa prącie z pochwy i przez kilkanaście sekund pozostaje w bezruchu, starając się opanować podniecenie.

Lek na erekcję bez recepty – kiedy go użyć?

Jak przedłużyć stosunek, gdy powyższe sposoby nie przynoszą oczekiwanego efektu? Można wypróbować specjalnych prezerwatyw na przedłużenie stosunku, które są nasączone substancją opóźniającą wytrysk.

W wielu aptekach można znaleźć również specjalny lek na erekcję bez recepty. Pamiętaj jednak o tym, że nie jest to produkt, który można stosować zawsze. Zbyt krótki stosunek może być spowodowany szybkim wytryskiem lub niemożnością utrzymania wzwodu, co jest objawem impotencji. Są to dysfunkcje o różnym charakterze, a lek na erekcję bez recepty z syldenafilem (substancją stymulującą dopływ krwi do prącia), taki jak ActiGra/ Actigra Forte, należy stosować wyłącznie w przypadku impotencji.

W tym miejscu należy wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Pamiętaj, że przyczyny zaburzeń erekcji mogą być różne – od dość prozaicznych, takich jak tryb życia i dieta, po bardzo poważne: choroby układu sercowo-naczyniowego lub nerwowego czy depresja. Dlatego po zaobserwowaniu objawów impotencji zawsze należy udać się do lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.