KUP
TERAZ

Sposoby na zaburzenia erekcji

18 listopada 2022

To, że o impotencji zazwyczaj nie mówi się na głos, nie oznacza, że jej nie ma. Wręcz przeciwnie! Dane (z pewnością niedoszacowane) z 2016 roku mówiły, że z zaburzeniami erekcji zmaga się aż 3 miliony Polaków. W 2018 roku liczbę panów zmagającymi się z impotencją na całym świecie oceniano aż na 152 mln. Szacunki na 2025 rok mówią natomiast o ponad 320 mln mężczyzn! I chociaż dane te mogą straszyć, pamiętajmy, że problemy z erekcją nie muszą wiązać się z końcem życia seksualnego.

Naturalne sposoby na problemy z erekcją

Problemy z erekcją, wbrew stereotypom dotyczącym impotencji, dotykają nie tylko mężczyzn po 60. roku życia. Niestety, coraz częściej dotykają one 40-, 30-, a nawet dwudziestolatków, u których hormony powinny buzować! Okazuje się, że w wielu sytuacjach za impotencję odpowiada wówczas tryb życia.

I to właśnie codziennym przyzwyczajeniom należy się przyjrzeć w pierwszej kolejności po zaobserwowaniu zaburzeń erekcji. Naturalnym sposobem na impotencję może być na przykład:

  • zmiana diety – tłuszcze nasycone, sól, cukry proste… to tylko część składników, które często dominują w diecie, a które przyczyniają się do rozwoju chorób wpływających na zaburzenia erekcji. Zdecydowanie należy postawić na produkty bogate w witaminy (m.in. witaminę E), argininę czy cynk. Korzystnie na erekcję wpływają m.in. owoce, warzywa, ryby czy ciemne pieczywo;
  • zmiana trybu życia – 8 godzin w biurze, a następnie relaks przed ekranem komputera lub telewizora? Z pewnością warto postawić na regularny jogging lub wizyty na siłowni. Wysiłek fizyczny zwiększa wytrzymałość organizmu;
  • koniec z używkami – alkohol, papierosy i inne używki znacząco ograniczają sprawność seksualną. Sposobem na problemy z erekcją może być ograniczenie, a najlepiej zrezygnowanie z używek.

Tabletki na erekcję

Oczywiście, wymienione wyżej sposoby nie zawsze pomogą. W niektórych sytuacjach, gdy za impotencję odpowiada niewystarczające ukrwienie prącia, można stosować tabletki na erekcję dostępne bez recepty, takie jak Actigra lub ActiGra Forte. Tego typu produkty lecznicze z syldenafilem (maksymalna dostępna bez recepty ilość syldenafilu to 50 mg) pośrednio wpływają na rozszerzanie naczyń krwionośnych i stymulują dopływ krwi do członka. Więcej informacji o takich tabletkach znajdziesz na przykład tutaj: https://actigraforte.biofarmwp.pl.

Inne sposoby leczenia impotencji

Trzeba mieć świadomość tego, że impotencja może być spowodowana różnymi czynnikami i tabletki na erekcję bez recepty, umożliwiające doraźne osiągnięcie erekcji, nie zawsze rozwiązują problem. U podstaw impotencji mogą leżeć choroby układu sercowo-naczyniowego i metaboliczne, schorzenia neurologiczne czy czynniki psychogenne (o przyczynach impotencji można przeczytać tutaj: https://actigraforte.pl/blog-najczestsze-powody-zaburzenia-erekcji).

To właśnie dlatego obserwując u siebie objawy impotencji, należy udać się do urologa, który przeprowadzi wywiad lekarski i diagnostykę oraz ewentualnie pokieruje dalszym leczeniem. W zależności od przyczyny problemów z erekcją leczenie może mieć charakter farmakologiczny, chirurgiczny lub terapii u psychologa albo seksuologa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Obraz Mihai Paraschiv z Pixabay