KUP
TERAZ

Sposoby na udane życie erotyczne

18 listopada 2022

Stwierdzenie, że udane życie erotyczne jest podstawą związku, byłoby oczywiście przesadą. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że w przypadku wielu par satysfakcjonujące doznania w sypialni pełnią istotną rolę. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy do łóżka wdziera się rutyna i monotonia lub gdy seks okazuje się zbyt krótki?

Jak skończyć z monotonią w sypialni?

Przede wszystkim, warto mieć świadomość tego, że życie erotyczne nie musi ograniczać się do klasycznego stosunku przed pójściem spać. Jeżeli do łóżka wdarła się monotonia, może powinniście… z niego wyjść! Świat seksu może być bardzo różnorodny i kolorowy, dlatego warto spróbować zbliżenia w innych okolicznościach: pod prysznicem, w samochodzie, a może pod namiotem?

Podstawą udanego życia seksualnego jest rozmowa i wzajemne zaufanie. Dlatego należy otwarcie, a jednocześnie z szacunkiem dla drugiej osoby, mówić o swoich potrzebach, oczekiwaniach i preferencjach, o tym, co nam się podoba, a co nie… Szczera rozmowa pomaga przełamać bariery i zbliża, otwierając życie erotyczne na nowe doznania.

Być może również wypróbować gadżetów erotycznych? Pomocne mogą okazać się wibratory czy masażery łechtaczki, a także zabawki: kajdanki, opaski czy pejcze. Upewnijcie się jednak, że „kręcą” Was te same rzeczy.

Jak przedłużyć stosunek?

Za brak satysfakcji z seksu często odpowiada zbyt krótki stosunek. Jak przedłużyć stosunek? Jeżeli problemem jest zbyt szybka ejakulacja partnera, można wypróbować specjalne prezerwatywy nasączone substancją opóźniającą wytrysk. Innym sposobem jest stosowanie odpowiednich technik seksualnych:

  • technika 9 pchnięć: mężczyzna zaczyna od 9 pchnięć płytkich i 1 głębokiego, a z każdą kolejną „serią” zmienia proporcje do 8:2, 7:3 i tak dalej, kończąc na 1 pchnięciu płytkim i 9 głębokich;
  • technika start-stop: mężczyzna, czując zbliżający się wytrysk, wyjmuje penisa z pochwy i przez kilkanaście sekund pozostaje w bezruchu. W tym czasie powinien oddychać przeponą i starać się opanować podniecenie.

Warto również przyjrzeć się swojemu trybowi życia. Za szybki wytrysk może odpowiadać brak wytrzymałości organizmu, dlatego należy zadbać o odpowiednią dietę i regularny ruch. Więcej informacji o tym, jak przedłużyć stosunek, można znaleźć tutaj: https://actigraforte.pl/blog-jak-przedluzyc-stosunek.

Kiedy stosować lek na erekcję bez recepty?

Zbyt krótki seks może być spowodowany także niemożnością utrzymania erekcji przez mężczyznę. Jest to oznaka impotencji i wówczas rozwiązaniem może być specjalny lek na erekcję bez recepty z syldenafilem, taki jak ActiGra lub Actigra Forte. Taki produkt leczniczy tymczasowo rozszerza naczynia krwionośne, stymulując dopływ krwi do prącia, co umożliwia prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego. O tabletkach ActiGra/ Actigra Forte można przeczytać w tym miejscu: https://actigraforte.biofarmwp.pl.

Warto jednak mieć świadomość tego, że zaburzenia erekcji mogą być spowodowane poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, metabolicznego czy nerwowego lub czynnikami psychogennymi. Dlatego podejrzewając u siebie impotencję, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.