KUP
TERAZ

Sposoby na udane życie erotyczne

18 listopada 2022

Nie ma wątpliwości co do tego, że w przypadku wielu par życie erotyczne pełni bardzo ważną funkcję – nie tylko zbliża do siebie partnerów, ale też pozwala lepiej poznać i zrozumieć potrzeby swoje oraz drugiej połówki. Co zrobić, gdy w sypialni zaczyna czegoś brakować i czy istnieją sprawdzone sposoby na udane życie erotyczne?

Czy istnieją sposoby na udane życie erotyczne?

Na powyższe pytanie można odpowiedzieć krótko: tak. Natomiast czy są to sposoby uniwersalne, które z jednakową skutecznością zadziałają w przypadku wszystkich par? Zdecydowanie nie.

Mówiąc o życiu erotycznym, musimy mieć świadomość tego, że każdy z nas może mieć inne preferencje, potrzeby i oczekiwania odnośnie tego, co dzieje się w łóżku. Swego czasu naukowcy z Penn State University ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badanie, do którego wykorzystano pięćdziesiąt osób: psychologów, fizjoterapeutów, seksuologów czy terapeutów rodzinnych. Na podstawie badania stwierdzono, że najwięcej przyjemności daje stosunek trwający 7-13 minut, ale nawet 3-7-minutowe zbliżenie może zaspokoić potrzeby obojga partnerów.

To oczywiście nie oznacza, że jest z nami coś dziwnego, jeśli w związku satysfakcjonuje nas seks 5-minutowy albo dłuższy niż 13 minut. To, jak długi stosunek satysfakcjonuje Ciebie, partnerkę czy partnera, jest kwestią indywidualną.

Sposoby na poprawę życia erotycznego

Co zrobić w sytuacji, gdy do sypialni wdaje się rutyna lub nasze oczekiwania i potrzeby rozmijają się z potrzebami drugiej osoby? Istnieją pewne uniwersalne rady.

Rozmowa z drugą połówką to podstawa

Pierwszym krokiem do poprawy życia seksualnego w związku powinna być szczera rozmowa z drugą połówką. Warto głośno mówić o tym, co nam się w seksie podoba, a co nie, czego chcielibyśmy spróbować, a co uważamy za przekraczanie granic, oraz słuchać drugiej strony. W wielu przypadkach szczera rozmowa otwiera nowe perspektywy na życie erotyczne, a co za tym idzie, poprawia je!

Jak przedłużyć stosunek? Rozwiązaniem może być lek na erekcję bez recepty

Dobry seks – pod kątem czasu trwania – to taki, który zaspokaja potrzeby obu osób. Jeżeli któraś strona uważa, że stosunek jest zbyt krótki, a co za tym idzie niesatysfakcjonujący, należy się tym problemem zająć. Jak przedłużyć stosunek? Rozwiązaniem może być lek na erekcję bez recepty z syldenafilem, taki jak Actigra lub ActiGra Forte. Takie tabletki rozszerzają naczynia krwionośne i stymulują dopływ krwi do prącia (z dostępnymi produktami możesz zapoznać się na stronie internetowej https://actigraforte.pl/produkty). Jednocześnie pamiętaj, że niemożność utrzymania wzwodu może być objawem poważniejszego schorzenia, dlatego impotencję zawsze należy skonsultować z lekarzem.

tabletki na erekcję Actigra Forte

Spróbujcie nowych rzeczy

Pamiętaj, że życie erotyczne nie musi ograniczać się do łóżka w sypialni i stosunku przed snem. Może razem z partnerką potrzebujecie nowych wrażeń: nowych pozycji, miejsc lub gadżetów erotycznych? Życie seksualne może być bardzo kolorowe (o ile wszystko odbywa się za obopólną zgodą)!

O czym warto pamiętać?

Powyższe rady to jedynie wskazówki, a nie przepis na poprawę życia seksualnego. Zdarza się, że u podłoża braku zadowolenia z seksu leżą problemy somatyczne lub bardziej złożone czynniki psychologiczne: traumy, kompleksy czy depresja. Jeżeli czujesz, że może być potrzebna pomoc specjalisty (urologa, ginekologa, seksuologa czy internisty), nie wahaj się.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Obraz Mircea – See my collections z Pixabay