Skip to main content

Sposoby na poprawę libido

Libido to popęd seksualny, który przejawia się wzmożoną aktywnością seksualną i zwiększonym zainteresowaniem w stosunku do osoby, którą postrzegamy za atrakcyjną i której pożądamy. To właśnie wysokie libido sprawia, że mamy ochotę na seks z partnerem lub partnerką. A co zrobić, gdy libido jest niskie i przez dłuższy czas, mimo usilnych starań drugiej połówki, nie wyrażamy zainteresowania seksem?

Niskie libido – czy zawsze jest problemem?

Odczuwanie popędu seksualnego oraz potrzeba jego zaspokajania są całkowicie naturalne. Jednocześnie libido nigdy nie utrzymuje się na tym samym, wysokim poziomie. Jest ono regulowane przez hormony i może się zmieniać zarówno w cyklu dobowym, jak i miesięcznym.

W życiu każdego człowieka są okresy, w których libido utrzymuje się na szczególnie wysokim poziomie:

  • u mężczyzn za libido odpowiada testosteron, największy jego poziom jest od rozpoczęcia okresu dojrzewania do mniej więcej 35. roku życia;
  • u kobiet popęd seksualny zależy od poziomu estrogenów – największe libido jest w pierwszej fazie owulacji.

Na podstawie powyższych informacji łatwo można wywnioskować, że krótkotrwałe spadki libido nie są niczym dziwnym, ani niepokojącym. Zarówno w perspektywie dobowej, jak i miesięcznej mogą zdarzać się okresy, podczas których popęd seksualny jest mniejszy. Problemem jest natomiast niskie libido, które utrzymuje się tygodniami czy miesiącami. Więcej informacji na temat libido możesz znaleźć tutaj: https://actigraforte.pl/co-to-jest-libido.

Jak poprawić libido?

Przyczyny niskiego libido mogą być dość prozaiczne lub bardzo poważne, dlatego obserwując u siebie utrzymujący się brak popędu seksualnego, należy udać się do seksuologa. W zależności od przyczyny problemu sposobem na niskie libido może być:

  • zmiana diety – odpowiednia jest dieta bogata w witaminy i minerały, czyli bazująca na owocach i warzywach. Należy też zrezygnować z alkoholu;
  • regularny trening – wysiłek fizyczny wpływa na wydzielanie endorfin, które poprawiają libido;
  • leczenie farmakologiczne – niski popęd seksualny może być spowodowany chorobami układu sercowo-naczyniowego czy metabolicznymi;
  • terapia – jeżeli za niskie libido odpowiada przewlekłe zmęczenie, stres, przepracowanie, depresja czy kompleksy, konieczna może być terapia psychologiczna.

Tabletki na potencję bez recepty Actigra/ActiGra Forte i inne – kiedy stosować?

Należy mieć świadomość tego, że niskie libido i brak ochoty na seks to zaburzenie o innym charakterze co impotencja (czyli całkowity brak wzwodu, częściowy brak erekcji czy niemożność utrzymania wzwodu). Z tego powodu produktów leczniczych na potencję nie powinno się stosować wtedy, gdy zmagamy się z niskim libido.

Tabletki na potencję bez recepty Actigra/ActiGra Forte, z którymi można się zapoznać na stronie https://actigraforte.biofarmwp.pl, stosuje się w sytuacji, gdy mimo odczuwalnego podniecenia mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji w stopniu niezbędnym do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Mają one w składzie syldenafil, który pośrednio wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych i stymuluje dopływ krwi do prącia.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.