Skip to main content

Jak urozmaicić seks i życie łóżkowe – praktyczne sposoby

Jesteś w szczęśliwym związku, dobrze dogadujesz się z partnerką i regularnie uprawiacie seks, ale masz wrażenie, że mimo pozornej stabilizacji w Waszym życiu erotycznym czegoś brakuje? Rutyna w sypialni to największy wróg każdego związku, a konsekwencje seksualnych frustracji mogą być widoczne nie tylko w sypialni, ale także w codziennym życiu i relacji z drugą połówką. Warto zatem wiedzieć, jak urozmaicić seks i sprawić, by sypialnia na nowo zapłonęła gorącym ogniem miłości! Oto praktyczne sposoby na urozmaicenie seksu w związku.

Stagnacja w sypialni – do czego może prowadzić?

Seks – wbrew temu, co może się wydawać niektórym osobom – jest dość skomplikowaną sferą naszego codziennego życia, a wszelkie związane z nim frustracje i brak satysfakcji w życiu erotycznym mogą niekorzystnie odbić się na naszej codzienności.

Oczywiście, spokojny, powtarzalny, rutynowy seks przed położeniem się spać nie musi być czymś negatywnym. Jeżeli właśnie to sprawia przyjemność obojgu partnerom i jeśli zarówno mężczyzna, jak i kobieta w taki sposób osiąga spełnienie seksualne – czemu nie! Problem pojawia się jednak, gdy jeden z partnerów (lub oboje) zaczynają mieć poczucie, że czegoś w życiu łóżkowym mu brakuje. Może powtarzalność seksu zaczyna nudzić mężczyznę? Może kobieta ma wrażenie, że partner skupia się tylko na własnej przyjemności, ignorując jednocześnie jej potrzeby? A może oboje mają wrażenie, że codzienny seks w pozycji misjonarskiej sprawia, że namiętność zaczyna ulatywać?

Tego typu sytuacje mogą prowadzić do tak zwanej frustracji seksualnej – czyli odpowiedzi osoby na dysproporcję między tym, jak chciałaby ona, żeby wyglądało jej życie erotyczne, a tym, jak faktycznie wygląda seksualna codzienność. Konsekwencje stagnacji w sypialni i frustracji seksualnych mogą negatywnie odbijać się na samopoczuciu, samoocenie i poczuciu atrakcyjności, relacji w związku, a nawet podejściu do partnera czy partnerki, skutkującym na przykład brakiem i utratą wzwodu. Warto zatem dbać o to, by życie łóżkowe zaspokajało potrzeby i oczekiwania zarówno Twoje, jak i drugiej połówki!

Jak urozmaicić życie łóżkowe – porady

Jeżeli Ty i Twoja partnerka zastanawiacie się, jak urozmaicić Wasze życie erotyczne, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi poradami. Szybko przekonasz się, że urozmaicenie seksu wcale nie musi być bardzo trudne i wymagające!

Nowe pozycje to znakomity sposób na urozmaicenie seksu

Większość osób życie seksualne zaczyna od pozycji klasycznej, czyli misjonarskiej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to pozycja bardzo prosta i wygodna, a do tego, zapewniająca dużą przyjemność zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Problemem jest jednak to, że wiele par zbyt długo zostaje tylko przy tej pozycji i traktuje ją jako jedyną możliwość.

Tymczasem sztuka miłości może być bardzo różnorodna! Na początek warto wypróbować prostsze pozycje, takie jak klasyczna od tyłu, czy na siedząco. Z czasem można przejść do bardziej zaawansowanych technik i pozycji: „skrzyżowanych kluczy”, „delfina”, „mostka” czy „stojąca zawieszona”. Polecane są również pozycje, pozwalające nawiązać jeszcze bliższą relację z drugą osobą – na przykład „siedząca twarzą w twarz”, „opętanie” czy „zen”.

Może pomóc zmiana scenerii

Być może poczucie rutyny w sypialni bierze się nie z wykorzystywanych pozycji, a z faktu, że erotyczne igraszki ciągle odbywają się w tym samym miejscu? Zmiana scenerii to jeden z najprostszych sposobów na to, by urozmaicić życie seksualne. Na początek przenieście się do innego pomieszczenia. Seks pod prysznicem, na wibrującej pralce czy spontaniczne zbliżenie w kuchni podczas przygotowywania kolacji może dać wiele satysfakcji. A co potem? Szybki seks w samochodzie, pod namiotem, na łące podczas pikniku, a może w toalecie u znajomych? Sprawdźcie, co Was kręci i dajcie się ponieść emocjom!

Wypróbuj zabawki erotyczne i gadżety

Na szczęście czasy, w których zabawki i gadżety erotyczne odbierane były jako coś wstydliwego, a nawet wulgarnego, mamy już za sobą… Fakty są takie, że różnego rodzaju zabawki erotyczne mogą nie tylko urozmaicać seks, ale też zwiększać szanse na uzyskanie spełnienia erotycznego u obojga partnerów.

Mówiąc o gadżetach erotycznych, mamy na myśli w pierwszej kolejności wibratory, masażery łechtaczki czy wibrujące ringi na penisa. Takie akcesoria ułatwiają osiągniecie orgazmu kobiecie, zwiększają doznania erotyczne i ubogacają stosunek. Można też wypróbować korki analne, klipsy i zaciski, obroże czy pejcze i kajdanki.

Wspominając o akcesoriach erotycznych, warto poświęcić też uwagę żelom smakowym do miejsc intymnych, zwiększającym doznania prezerwatywom czy olejkom do masażu. Pamiętaj, że gra wstępna często jest bardzo ważna dla zbudowania odpowiedniej atmosfery i wzbudzenia podniecenia – a to pierwszy krok do udanego seksu!

Jak urozmaicić stosunek? Daj się ponieść swoim fantazjom!

Większość z nas ma fantazje erotyczne, daleko wykraczające poza klasyczny, wieczorny seks. Dlaczego w takim razie ich nie spełnić? W wielu sklepach internetowych znajdziesz nie tylko wspomniane wyżej kajdanki, pejcze czy opaski na oczy, ale też najróżniejsze kostiumy do erotycznego role play! Może z partnerką wcielicie się w role nauczycielki i ucznia? A może kręci Was tematyka policyjna lub pielęgniarki? Opcji jest naprawdę wiele…

W tym miejscu należy przypomnieć, że różnego rodzaju role play i cosplay w sypialni, a także BDSM mogą być znakomitym sposobem na urozmaicenia pożycia seksualnego, ale tylko wtedy, gdy wszystko odbywa się za obopólną zgodą i gdy obie osoby czerpią z tego przyjemność.

Urozmaicenia w sypialni – gry erotyczne

Dobrym pomysłem na urozmaicenie gry wstępnej i samego stosunku mogą być różnego rodzaju gry erotyczne. Współcześnie w erotycznych sklepach internetowych można znaleźć między innymi gry karciane, erotyczne ruletki, kości do gry czy zestawy kamasutry. Gry erotyczne to doskonały sposób na powolne budowanie atmosfery i rozbudzanie apetytu na seks z penetracją, poprzez stopniowe posuwanie się naprzód…

Wypróbuj inne rodzaje seksu

Być może problemem w Waszej sypialni są nie tyle stosowane pozycje, co sam typ seksu? Może sposobem na to, jak urozmaicić życie łóżkowe, jest wypróbowanie seksu oralnego lub analnego? A może należy skończyć z planowaniem i dać się porwać chwili, stawiając na spontaniczny seks? Rozwiązaniem może też być tak zwany „szybki numerek” przed wyjściem do pracy, seks tantryczny, a może trójkąt miłosny z trzecią osobą? Jeżeli obie osoby w związku wyrażają zgodę na eksperymenty seksualne, nie ma na co czekać.

Jak pozbyć się rutyny w seksie? Rozmowa w związku to podstawa

Wymienione w tym artykule pomysły mogą pomóc w zażegnaniu rutyny w seksie i urozmaiceniu życia erotycznego. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że podstawą życia seksualnego jest otwarta komunikacja między obojgiem partnerów i rozmowa. Być może problemem nie jest rutyna sama w sobie i brak próbowania nowych pozycji czy niedobór akcesoriów erotycznych, a niezrozumienie w potrzebach i różnice między oczekiwaniami wobec partnera czy partnerki?

Szczera, otwarta rozmowa, podczas której zarówno Ty, jak i Twoja partnerka wymienicie się swoimi uwagami, opowiecie o swoich potrzebach i oczekiwaniach oraz granicach, których drugie z Was nie powinno przekraczać, naprawdę może tchnąć w życie erotyczne nowe życie!

Gdy żadne sposoby nie pomagają…

Na koniec, w ramach podsumowania, zaznaczmy jedną rzecz. Może się zdarzyć, że mimo szczerych chęci, rozmów i prób urozmaicenia życia seksualnego, stosunek jest niesatysfakcjonujący dla partnerów. W takich okolicznościach należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli mimo stosowania kolejnej pozycji kobieta odczuwa ból i dyskomfort w pochwie, powinna skonsultować się z ginekologiem. W przypadku braku pełnego wzwodu lub niemożności utrzymania wzwodu mężczyzna może wypróbować dostępne bez recepty tabletki takie jak Actigra lub Actigra Forte, niemniej w tym przypadku również wskazana jest wizyta u lekarza – urologa.

Pamiętaj też, że brak satysfakcji w seksie może być spowodowany czynnikami psychogennymi. Depresja, chroniczny stres i zmęczenie, nieprzetrawione traumy, zaniżone poczucie własnej wartości czy kompleksy… wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do pogorszenia jakości życia seksualnego. Wówczas należy skonsultować się z psychologiem lub seksuologiem.

 

Obraz <a href=”https://pixabay.com/pl/users/piro4d-2707530/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3104077″> PIRO</a> z <a href=”https://pixabay.com/pl//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3104077″> Pixabay</a>